Trudne powiedzieć, czy celebryckie wsparcie w jakikolwiek sposób pomoże Snowdenowi znaleźć schronienie przed mackami rządu USA, który bez sukcesu ściga go przez Eurazję, ale na pewno jest to ważny sygnał kolejnej grupy, która w byłym współpracowniku CIA zamiast zdrajcy kraju widzi narodowego bohatera (podobnie jak jego ojciec). Samemu Hollywood prześladowania ze strony amerykańskiego rządu też nie są obce. W latach 40. i 50. minionego wieku senator Joseph McCarthy i jego komisja zniszczyła karierę kilkudziesięciu scenarzystów, reżyserów, aktorów i kompozytorów, którzy znaleźli się na tzw. czarnej liście Hollywood za domniemane lewicowe sympatie. Trudno się dziwić, że branża filmowa w USA po dziś dzień pozostaje wyczulona na próby prześladowań ze względu na wolnościowe przekonania.
Podczas gdy inni w pojedynkę stają przeciwko rządom i bohatersko walczą o prawa obywatelskie, KLAPS! bezwstydnie siedzi na czterech literach i ogląda mniej lub bardziej głupie filmy. W ciągu ostatnich czterech tygodni obejrzał ich dziewięć, a wnioski po ich obejrzeniu tradycyjnie wrzucił na Twittera. Oto one.


(1,5 x KLAPS! = bardzo dobry film)
(3 x KLAPS! = przeciętny film)



(2,5 x KLAPS! = prawie dobry film)


(2 x KLAPS! = całkiem dobry film)
MIĘDZY WIERSZAMI/2012/Klugman, Sternthal. W doborowej obsadzie, rozważania nad literaturą i życiem. Szkoda, że z tak słabą konkluzją.



(2,5 x KLAPS! = prawie dobry film)
STOKER/2013/Oldboy Park debiutuje po ang. historią pióra pięknisia z Prison Break. I daje nam najciekawszy wizualnie film 2013 r.


(2 x KLAPS! = całkiem dobry film)
*[SŁOWA, SŁOWA, SŁOWA] to comiesięczne zestawienia publikowanych na Twitterze mini-recenzji. Cykl swego czasu zainspirowała reżyser Barbara Białowąs, oskarżając krytyka Michała Walkiewicza o wodolejstwo i gołosłowie w recenzji jej wiekopomnego dzieła - Big Love. Stąd recenzencka ekonomia - maksimum treści w śmiesznych stu czterdziestu znakach.
Źródła: materiały dystrybutorów, Hollywood Reporter, NBC News, Viral Politics
wysyłaja petycje, bo temat gorący i dobrze sie w to wstrzelic. Free publicity ;)
OdpowiedzUsuńA to swoją drogą.
UsuńPlus pewnie znalazłoby się kilku, którzy chętnie zagraliby takiego Snowdena. Bo taki film powstanie na bank.
Stoker zdecydowanie najlepszy z całego notowania. 1000 lat po ziemi - największe moje rozczarowanie.
OdpowiedzUsuń