wtorek, 30 kwietnia 2013

[SŁOWA, SŁOWA, SŁOWA] KWIECIEŃ 2013


Blogiem przez ostatnich 6 wpisów zawładnęła relacja z festiwalu OFF PLUS CAMERA, ale krakowskie święto kina niezależnego to nie jedyna impreza, na której KLAPS! brylował na poziomie podłogi. Jak było pisane miesiąc temu, planowało się wycieczkę do stolicy na galę wręczenia Nagród Węży, w kapitule których KLAPS! ma zaszczyt zasiadać. Wycieczka się odbyła, Facebookowy pictorial na żywo też się zrobiło, ale i tak najlepiej by było pokazać konkretny zapis audio-wideo z imprezy prowadzonej przez Tomasza Karolaka. KLAPS! skromnym blogerem jest, z kamerą się jeszcze nie prowadza, ale na nasze szczęście robią to pomysłodawca antynagród Kamil Śmiałkowski oraz dziennikarski wariot Piotr Kędzierski, i to dzięki ich staraniom od dzisiaj na YT dostępna jest pełna relacja z gali, którą w dwóch częściach znajdziecie poniżej.

Nim to jednak nastąpi, dla porządku, pełna lista nagrodzonych w tym roku:

WIELKI WĄŻ czyli NAJGORSZY FILM
Kac Wawa  – reżyseria Łukasz Karwowski, producent Waldemar Leszczyński


AKTOR
Borys Szyc - Kac Wawa

AKTORKA
Marta Żmuda-Trzebiatowska - Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć

DUET NA EKRANIE
Sonia Bohosiewicz i Borys SzycKac Wawa 

REŻYSERIA
Łukasz KarwowskiKac Wawa 

SCENARIUSZ
Piotr Czaja, Jacek Samojłowicz i Krzysztof WęglarzKac Wawa 

KOMEDIA, KTÓRA NIE ŚMIESZY
Kac Wawa – producent Waldemar Leszczyński

NAJGORSZY EFEKT SPECJALNY
Rozpaczliwy wilk - Bitwa pod Wiedniem

ŻENUJĄCA SCENA
Mariusz Pujszo kopulujący (z poduszką) - Kac Wawa 

WYSTĘP PONIŻEJ GODNOŚCI
Marian Dziędziel - Komisarz Blond i Oko Sprawiedliwości

PLAKAT
Twoja Stara. Baśń – scenariusz i reżyseria Łukasz Jedynasty

CAŁOKSZTAŁT TWÓRCZOŚCI
Mariusz Pujszo

Część pierwsza gali wręczenia Węży 2013:I część druga:I jak? Udana gala? Zdanie o tym, co zobaczyliście powyżej, możecie wyrazić w komentarzach pod postem. A tymczasem comiesięczna porcja mini recenzji, które KLAPS! w ciągu ostatnich trzydziestu dni zamieścił na Twitterze.


NIEPAMIĘĆ/2013/Kosinski. Cruise i reż. drugiego Trona jako skuteczny zespół do zwalczania CGI tandety w kine SF. Miłe zaskoczenie.

(2 x KLAPS! = całkiem dobry film)


THE PACT/2012/McCarthy. Horror debiutanta niekryjącego miłości do thrillerów Polańskiego. O niebo lepszy niż ostatnie Paranormale.
(2,5 x KLAPS! = prawie dobry film)

UKŁAD ZAMKNIĘTY/2013/Bugajski o stalinowskich mechanizmach we współczesnej Polsce. Scenariusz dziurawy, ale całość i tak robi wrażenie.

(2 x KLAPS! = całkiem dobry film)
WIECZNIE ŻYWY/2013/Levine. Od reżysera Pół na pół zombie romans na motywach Romea i Julii. Ogląda się lepiej niż sugeruje opis.

(2,5 x KLAPS! = prawie dobry film)

KRÓLOWA WERSALU/2012/Greenfield. Kryzys ekon. z perspektywy rodziny amer. milionera. Motyw "od zera do bohatera" postawiony na głowie.

(2 x KLAPS! = całkiem dobry film)
*[SŁOWA, SŁOWA, SŁOWA] to comiesięczne zestawienia publikowanych na Twitterze mini-recenzji. Cykl swego czasu zainspirowała reżyser Barbara Białowąs, oskarżając krytyka Michała Walkiewicza o wodolejstwo i gołosłowie w recenzji jej wiekopomnego dzieła - Big LoveStąd recenzencka ekonomia - maksimum treści w śmiesznych stu czterdziestu znakach.

Źródła: materiały dystrybutorów, Moje Miasto Warszawa, fot. Paweł Wegner

1 komentarz:

  1. tego gościa z walizką mogli sobie odpuścić. standup najlepszy

    OdpowiedzUsuń