poniedziałek, 2 kwietnia 2012

[SŁOWA, SŁOWA, SŁOWA] MARZEC 2012

Poniżej przedruk marcowych recenzji, jakie KLAPS! zamieścił na Twitterze. Karkołomny pomysł polega na tym, by lata pracy twórców sprowadzić do 140 znaków lakonicznej oceny. Niesprawiedliwe? Ba, i to jak!

KOBIETA W CZERNI/2012/Watkins. D. Radcliffe zdejmuje Potterowskie pingle, by powytrzeszczać oczy w dekoracjach studia Hammer. Nuda.

(3 x KLAPS! = przeciętny film)

PEWNEGO RAZU W ANATOLII/2011/Ceylan. Nocne poszukiwania zwłok na tureckim stepie okazją do egzystencjalnych rozważań. Wyczerpujących. 

(2 x KLAPS! =  całkiem dobry film)
BÓG ZEMSTY/2011/Donaldson. Bóg überaktorstwa N. Cage w historii, którą widzieliśmy już setki razy. Co ten film klasy C robi w kinach? 

(4 x KLAPS! = film słaby)
WOJOWNIK/2011/O'Connor. J.Edgerton & T.Hardy jako poróżnieni bracia w turnieju MMA. Dramat rodzinny ciekawszy niż oscarowy FIGHTER

(2 x KLAPS! =  całkiem dobry film)
KRONIKA/2012/Trank. Supermoce niebezpiecznym lekarstwem na bóle dorastania. W rzeczywistości: niskobudżetowy remake AKIRY Otomo. 

(2,5 x KLAPS! = prawie dobry film)
MARTHA MARCY MAY MARLENE/2010/Durkin. Fascynujące, co sekta potrafi zrobić z młodym umysłem. Zobaczyć chociażby dla roli J.Hawkesa. 

(2 x KLAPS! = całkiem dobry film)
IGRZYSKA ŚMIERCI/2012/Ross. BATTLE ROYALE dla nastolatek. Panienki będą musiały dorosnąć, bo głupoty ZMIERZCHU tutaj nie uświadczą.


(2,5 x KLAPS! = prawie dobry film)


Rada na kwiecień: jedz mięsne jeże i obserwuj KLAPS!a na Twitterze.

Źródła: Twitter, materiały dystrybutorów

3 komentarze:

 1. "Panienki będą musiały dorosnąć, bo głupoty ZMIERZCHU tutaj nie uświadczą" niegrzeczne, aż czuje się urażona ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu nie ma co się obrażać, tu się cieszyć trzeba, że kino zaczyna traktować nastolatków jak istoty myślące!) Prozy Suzanne Collins nie czytałem, ale na ekranie skok jakościowy między jedną serią ekranizacji ("Zmierzch") a drugą ("Hunger Games") jest przyjemnie odczuwalny. Szkoda tylko, że film jest urwany, bez emocjonalnego rozwiązania, ale to pewnie specyfika rozbicia na trzy odcinki.

   Usuń
 2. jako myślący fan "Zmierzchu" powiem tyle- nie przesadzajmy, nadmiar filmów skłaniających do myślenia szkodzi, każdy żywot potrzebuje rozrywki ;)

  OdpowiedzUsuń