wtorek, 31 lipca 2012

[SŁOWA, SŁOWA, SŁOWA] LIPIEC 2012


Twitter od piątku dusi się od informacji związanych z olimpiadą w Londynie, a KLAPS! jak zwykle idzie w zaparte i konsekwentnie zaśmieca portal krótkimi omówieniami obejrzanych filmów. Poniżej znajdziecie przedruk ośmiu mini recenzji, które KLAPS! zamieścił na swoim zaćwierkanym profilu w ciągu ostatnich trzydziestu dni (21 Jump Street, MarleyBattleship: wojna o ZiemięWszystkie odloty Cheyenne'a, CosmopolisChciwość, Głupi, głupszy, najgłupszy oraz Histeria. Romantyczna historia wibratora). Obserwuj KLAPS!a na Twitterze i bądź na bieżąco ze wszystkimi recenzjami tytułów wprowadzanych na polskie ekrany. I, rzecz jasna, kibicujmy naszym sportowcom, żeby znowu nie było tłumaczenia, że temperatura nie taka, że inna wilgotność itp. - wystarczyło kilka dni igrzysk, by dowiedzieć się, jak bardzo nasi najlepsi potrzebują teraz duchowego wsparcia swoich rodaków.


21 JUMP STREET/2012/Lord&Miller. Samoświadomy remake serialu, który w latach 80. rozsławił J. Deppa. Taki remix to ja rozumiem.

(2 x KLAPS! =  całkiem dobry film)


BATTLESHIP: BITWA O ZIEMIĘ/2012/Berg. Kino na usługach przemysłu zabawkarskigo. Co tu robi L. Neeson? Jak wszyscy, zarabia pieniądze.
(3 x KLAPS! = przeciętny film)


WSZYSTKIE ODLOTY CHEYENNE'A/2012/Sorrentino. Bezdzietny rockman w poszukiwaniu głębszej więzi ze światem. Kino drogi co się zowie.

(1,5 x KLAPS! = bardzo dobry film)

GŁUPI, GŁUPSZY, NAJGŁUPSZY/2012/B. i P. Farrelly. Przedwojenne legendy slapsticku przeniesione do 2012 r. Mam proste pytanie: po co?
(3 x KLAPS! = przeciętny film)
COSMOPOLIS/2012/Cronenberg. Pattinson jako wampir, tym razem finansowy. Dobry materiał przytłoczony hermetyczną wizją reżysera.
(2,5 x KLAPS! = prawie dobry film)

MARLEY/2012/Macdonald. Biografia legendy reggae na tle burzliwej historii Jamajki w drugiej połowie XX w. Macdonald znów w formie.
(2 x KLAPS! =  całkiem dobry film)
CHCIWOŚĆ/2011/Chandor. 48h z życia elit Wall St. w przeddzień krachu z 2008 r. Świetne kino katastroficzne i moralitet w jednym.
(1,5 x KLAPS! = bardzo dobry film)

HISTERIA.ROMANTYCZNA HISTORIA WIBRATORA/2011/J.Dyer&T.Wexler. O wiktoriańskiej pruderii na wesoło i z wdziękiem. Mała rzecz a cieszy.
(2 x KLAPS! =  całkiem dobry film)Źródła: Twitter, materiały dystrybutorów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz