niedziela, 3 marca 2013

[SŁOWA, SŁOWA, SŁOWA] LUTY 2013

Wiosna, panie. Świat się rozćwierkał aż miło - i nie chodzi mi o posty na Twitterze. W ostatnich dniach słońce  dawało niezapowiedziane występy w różnych rejonach Polski (rozradowując tym rzesze utęsknionych fanów), a spod warstw zeszłorocznych liści nieśmiało zaczynają wychylać się zapowiedzi zielonego szaleństwa następnych miesięcy. Niestety, w tym samym czasie w najlepsze kwitnie również złośliwy grzyb z gatunku homofobicus polonus, i wygląda na to, że dwa dni temu zaatakował byłego prezydenta Lecha Wałęsę.

W wywiadzie udzielonym TVN24 były szef Solidarności i bojownik o wolność Polski stwierdził, że nienormalną jest sytuacja, gdy mniejszości próbują ustawiać resztę społeczeństwa podług własnego widzimisię. Nic w tym kontrowersyjnego, trudno się z prezydentem nie zgodzić; problem pojawił się później, gdy Wałęsa rozwinął swoją myśl, stwierdzając m.in. że w Sejmie homoseksualiści powinni zasiadać w ostatnich ławach sejmowych, "a nawet dalej, za murem". Każdy ma prawo do swojego zdania, na tym polega demokracja, ale jak wypowiedź laureata wolnościowego Nobla ma się do tego, z jakimi wartościami powinna kojarzyć się jego osoba, odpowiedzcie sobie sami. Mnie w tym wszystkim najbardziej interesuje, jak z tą medialną wtopą poradzi sobie ramię PR dystrybutora filmu Wałęsa, bo do tej pory kampania plakatowa była kierowana głównie do młodzieży. Trudno wymagać od świeżych umysłów, by taką konserwę przyjęły z otwartymi ramionami.

A poniżej, tradycyjnie, zbiór tweetów o filmach, które obejrzało się w zeszłym miechu.

WYBORCZE JAJA/2012/Roach. Reżyser Zmiany w grze tym razem o polityce z przymrużeniem oka. Plus Ferrell śmieszniejszy niż zwykle.

(2 x KLAPS! = całkiem dobry film)


GANGSTER SQUAD-POGROMCY MAFII/2013/Fleischer. Gangsterskie noir trochę jak Nietykalni, trochę jak Tajemnice LA. W całości zbędne.
(3 x KLAPS! = przeciętny film)


PORADNIK POZYTYWNEGO MYŚLENIA/2012/Russel. Dwubiegunowa komedia romantyczna. Lawrence & Cooper to jak dotąd najlepsza ekranowa para roku.

(2 x KLAPS! = całkiem dobry film)
TAJEMNICA WESTERPLATTE/2013/Chochlew. Żebrowski w historii konfliktu obrońców wybrzeża. Bardziej Tajemnice XX wieku niż wielkie kino.
(3 x KLAPS! = przeciętny film)WRÓG NR JEDEN/2012/Bigelow kolejny list miłosny do amerykańskich wojaków. Dosyć średniawy film wypromowany kontrowersyjnym tematem.

(2,5 x KLAPS! = prawie dobry film)RUST&BONE/2012/Audiard. Reżyser Proroka o trudnej drodze brutala do delikatności. Świetny M. Schoenaerts, ale chciałoby się więcej.

(2 x KLAPS! = całkiem dobry film)


*[SŁOWA, SŁOWA, SŁOWA] to comiesięczne zestawienia publikowanych na Twitterze mini-recenzji. Cykl swego czasu zainspirowała reżyser Barbara Białowąs, oskarżając krytyka Michała Walkiewicza o wodolejstwo i gołosłowie w recenzji jej wiekopomnego dzieła - Big LoveStąd recenzencka ekonomia - maksimum treści w śmiesznych stu czterdziestu znakach.

Źródła: Mashable, NaTemat, materiały dystrybutorów

2 komentarze:

  1. Wysłać im CV na PR-owca? Mam już dla nich strategię, ale obejmuje tylko połowę społeczeństwa ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dopóki jest to ta połowa z pieniędzmi w portfelu, pewnie chętnie przyjmą każdy pomysł;) Najpierw kwestia finansowania z Amber Gold, teraz ten wyskok tytułowej postaci - no, sytuacja robi się dosyć nieciekawa...

      Usuń