poniedziałek, 24 lutego 2014

[KONKURS] CZWARTE URODZINY BLOGA - ROZWIĄZANIEDzięki za szczegółowy feedback i odpowiedzi na kwestionariusz wystawiony w ramach akcji na czwarte urodziny bloga. Otrzymałem kilkanaście odpowiedzi, w kwestii tego, co Wam najbardziej podchodzi i jakie treści na blogu czytacie najchętniej. Obraz, który się z nich wyłania, nie jest może tak klarowny, jak bym sobie tego życzył (w zasadzie każdemu czytelnikowi podoba się co innego), ale jest kilka elementów, które w Waszych komentarzach powtarzają się, i te na pewno zostaną przełożone na stosowne akcje.

Pierwsza rzecz: oftopiki. Jakieś dwa miesiące temu wprowadziłem ten typ notki jako próbę urozmaicenia treści na blogu (w końcu ile można czytać same recenzje, rajt?). Cieszę się, że chcecie ich więcej, bo więcej na pewno będzie, a to z bardzo prostego powodu - tworzenie ich trwa krócej (bo nie jest zależne od wycieczki do kina, a sama objętość takiego wpisu też nie jest przesadnie duża), a i sam autor ostatnio preferuje właśnie tę formę komunikacji.

Rzecz druga: wywiady. Będąc blogerem mocno niszowym, mam nieco pod górkę z załatwianiem wywiadów z ludźmi, z którymi naprawdę chciałbym porozmawiać. Przykład: w ostatnim czasie parokrotnie kontaktowałem się z jednym z najważniejszych polskich dystrybutorów: chciałem zadać kilka pytań, dzięki którym miałem nadzieję uzyskać odpowiedź, czemu filmy animowane w naszym kraju dystrybuuje się wyłącznie w wersji zdubbingowanej. Po kilku próbach zbycia mnie, koniec końców asystentka wiecznie nieobecnej pani prezes powiedziała mi off-the-record, że nikt nie poczuwa się do obowiązku, żeby byle blogerowi tłumaczyć się z polityki firmy. Chamstwo, wiem, ale w takim świecie żyjemy, i pewnie jak kiedyś będę miał więcej czasu do dyspozycji, to wrócę do kwestii wersji jęz. animacji  - chociażby po to, żeby udowodnić dystrybutorowi, że jednak posiada obowiązki wobec swoich klientów. Na tę chwilę pozostaję w kontakcie z bardziej profesjonalnymi ludźmi świata filmu, (takimi, którym zależy na opinii osób, którzy kozystają z owoców ich pracy), i właśnie wywiad z jednym z takich fajnych człowieków w najbliższych dniach pojawi się na blogu. Kto śledzi, fanpage KLAPS!a na FB, ten już pewnie domyśla się, o kogo chodzi, bo rozmowa zapowiadana był kilka tyg. temu.

No, to te dwie rzeczy będą dziać się na pewno. Co do podcastów i wideorecenzji, to ja bardzo chętnie, ale najpierw musielibyście przedłużyć dobę do 30h (albo chociaż dodać do weekendu jeden dzień). No nie da się, po prostu się nie da - przynajmniej na tę chwilę.


Tak czy siak, dzięki za wszystkie opinie - tak krytyczne, jak pochwalne. Wszystko wziąłem sobie do serca i będę starał się pisać tak, byście z bloga mieli jak najwięcej czytelniczej radochy. A poniżej znajdziecie listę osób, które dostaną nagrody:

 • Agnieszka B. 
 • TUSEK 
 • Oscetc 
 • Marcin Cinek 
 • kamak03162 
 • Agna 
 • jc 
 • Tomek Kowal 
 • Aga Barchan 
 • Michał K.

Wszystkich wygranych uprasza się o przesłanie adresu do wysyłki na klapsblog@gmail.com (podajcie także pełne imię i nazwisko, bo jak na paczce piszę adresata typu kicia69, to mi kobieta na poczcie mówi, że ona tego przyjąć nie może, bo listonosz nie ma jak później zweryfikować danych osoby, w ręce której paczka ma trafić).

Wszystkim Czytelnikom serdeczne dzięki za dotychczasową współpracę - oby równie dobrze żyło nam się razem przez kolejne cztery lata. A skoro o współpracy mowa, to mała prośba z mojej strony: nie bójcie się komentować - ja nie gryzę, a bez Waszej interakcji z blogiem, długo tak nie pociągniemy. Reklamodawcy, dystrybutorzy, czy inni mecenasi - nim zaczną współpracę z blogiem - patrzą na zaanagażowanie czytelników, więc żebym ja czasem mógł sypnąć filmowymi darami losu (jak dzisiaj), najpierw Wy musicie postarać się, by te chciano złożyć na moje ręce. Tak więc do komentowania - to też Wam się opłaca!

#4MOREYEARS

6 komentarzy:

 1. O jak miło zobaczyć siebie wśród wyróżnionych.
  Dziękuję i życzę miłego blogowania. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. gratulacje dla nagrodzonych :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A czy jeśli ja nie dostałam nagrody, to powinnam się martwić? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej, bo paczka została wysłana 1,5 miesiąca temu.
   Na szczęście zawsze biorę potwierdzenia nadania - podejdę na pocztę i niech się wytłumaczą.

   Usuń
  2. To ja czekam na wieści :)

   Usuń
  3. Hej,
   Na poczcie mówią, że paczka była awizowana dwa razy i nikt jej nie odebrał. Ale spoko, odesłali mi ją, więc po prostu może podaj inny adres niż do pracy. Szczegóły w mailu.

   Usuń