piątek, 11 lipca 2014

CZTERY KRÓTKIE METRAŻE ŁĄCZĄCE GENEZĘ Z EWOLUCJĄ PLANETY MAŁP


Ewolucja Planety Małp Matta Reevesa, już przed premierą okrzyknięta najambitniejszą wysokobudżetową produkcją tych wakacjidzisiaj wchodzi do polskich kin. Ja filmu Reevesa nie zobaczę dopóki nie skończę maratonu wszystkich siedmiu poprzednich części serii (zostały mi trzy), ale wszyscy, którzy w ten weekend wybierają się, żeby zobaczyć kontynuację historii z Genezy Planety Małp, powinni zaznajomić się ze świetnymi łącznikami, które pozwalają zrozumieć, co w świecie opowieści działo się w czasie pomiędzy fabułami obu filmów (poniżej).
Akcja Ewolucji Planety Małp rozpoczyna się 10 lat po wydarzeniach z Genezy, która - dla przypomnienia - skończyła się uwolnieniem z laboratorium wirusa małpiej grypy. By nie zamęczać wakacyjnego widza trzygodzinnym filmem, który w szczegółach nawiązywałby do tego, co działo się przez tę dekadę dzielącą obie historie, producenci postanowili przedstawić to w czterech krótkich metrażach.

Wyprodukowane dla  20th Century Fox przez Vice Media i opublikowane na ich platformie blogowej Motherboard, poniższe cztery filmy składają się na ponad czterdzieści minut materiału, który sugestywnie odmalowuje rozpad świata w trakcie i po epidemii małpiej grypy. Jeżeli dotychczasowy marketing Ewolucji Planety Małp nie przekonał Was do poziomu tej bądź co bądź wakacyjnej produkcji, te krótkie metraże (3 fabuły plus jeden pseudo dokument) powinny zrobić robotę. Ja po obejrzeniu ich wiem, że dawno na nic nie czekałem, jak właśnie na ten film.
Dajcie znać, czy czyjecie podobnie.

Spread of Simian Flu: Before the Dawn of the Apes (Year 1)
Reż. Isaiah Seret


Struggling to Survive: Before the Dawn of the Apes (Year 5)
Reż. Daniel ThronStory of the Gun: Before the Dawn of the Apes (Year 10)
Reż. thirty-two

The Real Planet of the Apes 
Reż. ?

Źródła: Motherboard

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz