wtorek, 10 lutego 2015

PRZECZYTAJ "CLIENT DEVELOPMENT" - KOMIKSOWY PREQUEL DO "BETTER CALL SAUL"


W ciągu ostatniej doby stacja AMC wyemitowała pierwsze dwa odcinki Better Call Saul, nowego serialu będącego spinoffem utytułowanego Breaking Bad. Wygląda na to, że twórcom obu seriali - Vince'owi Gilliganowi i Peterowi Gouldowi - udało się coś, co w telewizji zdarza się prawie nigdy: stworzenie pochodnej uznanego tytułu, która jakością dorównuje oryginałowi. Jeżeli w ostatnich dniach zajęci byliście nagrodami BAFTA/Grammy i jeszcze nie mieliście okazji sprawdzić Better Call Saul, dobrym wprowadzeniem będzie komiks, który promuje serial, a który w całości (i za darmo) dostępny jest w wersji cyfrowej.


Better Call Saul: Client Development nie jest prequelem per se, ale wydarzeniem z fabuły Breaking Bad, które na potrzeby komiksu pokazane zostało z perspektywy prawnika Saula Goodmana (Bob Odenkirk) i jego współpracownika Mike'a Ehrmantrauta (Jonathan Banks) - dla którego również znalazło się miejsce w nowym serialu. Komiks odtwarza historię z odcinka Breaking Bad, w którym Saula Goodmana zobaczyliśmy po raz pierwszy, ale tym razem nie oglądamy go oczami Waltera White'a - przedstawiony jest punkt widzenia prawnika i jego prawej ręki.

Autorami promocyjnego komiksu są: Jenn Carroll i Gordon Smith (scenariusz), Steve Ellis (rysunki), Jon Haefner (kolory), Kevin Colden (liternictwo).

Komiks w całości można przeczytać tutaj.

Źródło: AMC

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz