niedziela, 2 grudnia 2012

[SŁOWA, SŁOWA, SŁOWA] LISTOPAD 2012


Uroki jesieni: dystrybutorzy zarzucają kina premierami tak, że nie sposób nadążyć z ich oglądaniem. Z samego listopada zaległości nazbierało się tyle, że trudno wyobrazić sobie, jak w przedświątecznej gorączce znajdzie się czas na ich nadrabianie  (o rzetelnym ich recenzowaniu nie wspominając). A kiedy brak czasu na reckę pełną gębą, z pomocą przychodzi Twitter, gdzie w stu czterdziestu znakach, całkiem bez szacunku do nakładu pracy twórców, w wersji mikro można wyrazić swoją opinię o danym filmie. Poniżej wyciąg z listopadowych mini recenzji, jakie KLAPS! zamieścił na Twitterze w ciągu ostatnich 30 dni (m. in. Comic-Con Epizod V: Fani kontratakują, Gangster, Sinister, Looper - pętla czasu, Internat, Bestie z południowych krain, Siostra twojej siostry, Straż sąsiedzka).

GANGSTER/2012/Hillcoat. Reż. Drogi znów redefiniuje western, tym razem prohibicyjny. Szkoda, że scenariusz N. Cave'a nie najlepszy.
(2,5 x KLAPS! = prawie dobry film)

SIOSTRA TWOJEJ SIOSTRY/2012/Shelton. Nieprawdopodobny trójkąt skonstruowany i zagrany tak, że morda sama się śmieje. Zaskoczenie roku.
(1,5 x KLAPS! = bardzo dobry film)
LOOPER-PĘTLA CZASU/2012/Johnson. Gordon-Levitt jako młodsza wersja Willisa w widowisku SF z ambicjami. Szkoda, że tak niekonsekwentnym.

(2,5 x KLAPS! = prawie dobry film)

COMIC-CON EPIZOD V/2012/Spurlock. Historia największych targów amerykańskiej popkultury oczami twórcy Super Size Me. Jest zacnie.

(2 x KLAPS! =  całkiem dobry film)

SINISTER/2012/Derrickson. Sprawnie budowane napięcie niepotrzebnie rozładowane zbyt dużą dosłownością. W sumie horror, jakich wiele.
(2,5 x KLAPS! = prawie dobry film)

INTERNAT/2012/Harron. Gotycka głupota od reżyser American Psycho. Jeżeli to jest wierna adaptacja, to aż strach sięgnąć po książkę.

(3,5 x KLAPS! = nienajlepszy film)
KOBIETA NA SKRAJU DOJRZAŁOŚCI/2011/Reitman. Antypatyczna piękność w poszukiwaniu sensu życia. Dobra rola Theron, ale czegoś zabrakło.
(2,5 x KLAPS! = prawie dobry film)BESTIE Z POŁUDNIOWYCH KRAIN/2012/Zeitlin. Odpalony na pograniczu ekologii i fantastyki fajerwerk niczym nieograniczonej wyobraźni.

(2 x KLAPS! =  całkiem dobry film)
STRAŻ SĄSIEDZKA/2012/Schaffer. Żałosna ekipa z przedmieścia kontra inwazja z kosmosu. Głupie to tak, że aż miło popatrzeć.


(2,5 x KLAPS! = prawie dobry film)


ABRAHAM LINCOLN: ŁOWCA WAMPIRÓW/2012/Bekmambetov. Ciut przeestetyzowana rzeźnia w historycznym kostiumie. Produkt zgodny z etykietą.

(2,5 x KLAPS! = prawie dobry film)Źródła: Twitter, materiały dystrybutorów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz