czwartek, 22 listopada 2012

[KONKURS] 7 PSYCHOPATÓWZ okazji zbliżającej się premiery najnowszego filmu Martina McDonagha (Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj) KLAPS! i Best Film mają do rozdania siedem twarzowych koszulek z pupilami bohaterów Siedmiu psychopatów.

Jak głosi pressbook filmu, pomysł na Siedmiu psychopatów pojawił się w głowie McDonagha mniej więcej siedem lat temu. Miałem pomysł na wątek dotyczący jednego z psychopatów – wspomina scenarzysta i reżyser. McDonagh  czerpał inspirację z klasycznych dzieł filmowców, którzy ukształtowali jego wrażliwość artystyczną – Badlands i Niebiańskich dni Terrence’a Malicka oraz Dzikiej bandy i Pata Garretta i Billy’ego Kida Sama Peckinpaha. "Przygotowując się do okresu zdjęciowego, cały czas próbowałem znaleźć odpowiedni sposób ukazywania przeciwstawnych światopoglądów i ekstremalnych opozycji, od których współistnienia zależała wartość całego projektu".

McDonagh napisał Siedmiu psychopatów w tym samym czasie, w którym stworzył scenariusz do Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj (nakręcony na jego podstawie film z Colinem Farrellem przyniósł mu nominację do Oscara w kategorii Najlepszy Scenariusz Oryginalny oraz Nagrodę BAFTA; wcześniej zdobył Oscara za krótkometrażowy Six Shooter). Wówczas był już znanym irlandzkim dramaturgiem, miał na koncie dwie Nagrody Laurence’a Oliviera oraz cztery nominacje do Nagrody Tony za sztuki The Beauty Queen of Leenane, The Lonesome West, The Lieutenant of Inishmore oraz The Pillowman. Na pełnometrażowy debiut reżyserski wybrał Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj, choć już wtedy wiedział, że kiedyś zrealizuje również Siedmiu psychopatów  "Ten projekt był zbyt obszerny, zbyt wielowątkowy, bym mógł zrealizować go tak, jak chciałem – musiałem najpierw oswoić się z procesem filmowym. Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj był mi o wiele bliższy, ponieważ  podobne tematy realizowałem w teatrze, poza tym był osadzony w jednym miejscu" – wspomina McDonagh. "Z kolei Siedmiu psychopatów jawiło się jak wielkie filmowe puzzle – nie sądzę, bym był w stanie nakręcić ten film bez doświadczenia zdobytego na planie Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj".

Siedmiu psychopatów to historia gangstera (Woody Harrelson), którego ukochany piesek Shih Tzu zostaje porwany przez znajomych (Sam Rockwell i Christopher Walken) pewnego scenarzysty (Colin Farrell), ślęczącego nad tekstem scenariusza... Siedmiu psychopatów.KLAPS! ma 7 koszulek z filmu, którymi chętnie podzieli się z fanami bloga. Spokojnie - nie są ani pokrwawione, ani umorusane jakimś womitem. Zasady konkursu są proste:

1. Królik czy psies? Wybierz wzór koszulki, który najbardziej przypasił.2. Odpowiedz sobie na ważne życiowe pytanie: jak nazywa się belgijskie miasto, w którym działa się akcja poprzedniego wspólnego projektu Collina Farrela i Martina McDonagha?

3. Do daty polskiej premiery Siedmiu psychopatów (czyli 30.11) prześlij poprawną odpowiedź na adres klapsblog@gmail.com. Nie zapomnij dodać informacji o preferowanym rozmiarze koszulki (S/M/L).

Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronach fanowskich KLAPS!a w niedzielę 2 grudnia br. Jeżeli jeszcze nie śledzicie poczynań KLAPS!a w serwisach społecznościowych, zmieńcie to, żeby nie uciekła wam nagroda:


Pytanie do trudnych nie należy, więc nic tylko słać. Oby siódemka okazał się Waszą szczęśliwą liczbą. Powodzenia!

1 komentarz:

  1. Damian Czech, Agnieszka Stankiewicz, bambuczja, Jacek Kramarski, Katarzyna Walch, Pawel Kowaluk i Małgorzata Siwek-Kotucha - do tych szczęśliwców Christopher Walken na dniach wyśle koszulki z "Siedmiu psychopatów". Wszystkim konkursowiczom serdecznie dziękuje się za udział w zabawie. Dla tych, którym szczęście tym razem nie dopisało, pozytywna informacja: do końca tego roku czeka nas jeszcze jeden konkurs. Szczegóły wkrótce!

    OdpowiedzUsuń