niedziela, 7 września 2014

[OFTOPIK] ROZSZERZONA WERSJA ANIMOWANEJ REKLAMY RENAULT TWINGO AUTORSTWA KUNTZEL+DEGYASPo czym poznać zajebisty kawałek? Po tym, że jak 15 lat po dacie premiery zostaje wykorzystany w reklamie, nadal brzmi tak samo dobrze. Takim utworem jest dla mnie Sexx Laws Becka z 1999 r., który właśnie trafił do reklamy Renault Twingo, w dodatku nie byle jakiej.

Animowaną reklamę francuskiego auta stworzył duet artystów działających pod pseudonimem Kuntzel+Deygas. Fani kina ich prace kojarzyć mogą z czołówki filmowej adaptacji Mikołajka (2009) lub wcześniej, z napisów początkowych Złap mnie, jeśli potrafisz (2002) Spielberga, będących pięknym hołdem dla prac filmowych Saula Bassa.


Utrzymany w podobnej stylistyce spot dla Renaulta śmiga już w telewizjach, ale w mocno okrojonej wersji. Dopiero w pełnej, dwuminutowej odsłonie, Oliver Kuntzel i Florence Deygas mają szanse rozwinąć skrzydła, popuszczając wodze swojej artystycznej wyobraźni. Konwencja może i nie jakoś specjalnie oryginalna, ale wykonanie w połączeniu ze świetnie dobraną ilustracją muzyczną sprawia, że chce się to oglądać raz za razem.Sexx Laws Becka, które tak idealnie wpasowało się konwencję tej reklamy, już raz miało wersję z fajnym wideo - w postaci teledysku, który w 1999 r. wyreżyserował sam Beck Hansen. W dobrze pojechanym klipie zobaczyć można m.in. Jacka Blacka przewodzącego grupie wsparcia, zebrę grająco na banjo oraz lodówkę spółkującą z pierkarnikiem (!). Teledysk do obejrzenia tutaj.

Źródła: YouTube, IMDb

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz