środa, 8 października 2014

WPŁAĆ 200 ZŁ NA KONTO WAJDA SCHOOL, TO MOŻE POZWOLĄ CI WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE [AKTUALIZACJA]


Platige Image, jedna z najważniejszych polskich film producenckich, w ramach współpracy ze Szkołą Wajdy ufunduje stypendium w Programie Scenariuszowym SCRIPT dla osób rozwijających projekt krótko/pełnometrażowego filmu animowanego lub serialu. Co ciekawe, by móc przystąpić do konkursu, nie wystarczy przesłać pomysłu na fabułę - trzeba też dokonać wpłaty w wys. 200 zł na konto Fundacji Szkoły Wajdy.

Że co? Tak, dobrze przeczytaliście: warunkiem koniecznym przystąpienia do konkursu o stypendium jest wpłacenie dwustu złotych. Poniżej pełny zrzut ekranu informacji prasowej ze strony Wajda School, z załączoną dzisiejszą datą i godziną, żeby nie było, że coś sobie wymyśliłem:


Gdy na stronie szkoły poszukamy informacji o konkursowej nagrodzie, dowiemy się, że Program Scenariuszowy SCRIPT to roczne studium, którego odpłatność wynosi aktualnie 3,5 tys. zł za semestr, a które w szkole Wajdy prowadzone jest od 2012 roku. Tradycyjna rekrutacja na ten program również zakłada uiszczenie 200 zł na wstępie, ale to akurat nikogo nie powinno dziwić - opłata egzaminacyjna to standard w przypadku większości uczelni. Co jednak dziwi, to fakt, że uczelnia o takiej renomie przy okazji konkursu (czyli, teoretycznie, akcji mającej przybliżyć dany podmiot do potencjalnego klienta), próbuje wyciągnąć od ludzi jakieś pieniądze. I po co w to wszystko pakuje się Platige Image? Czy nie zdają sobie sprawy, że takie akcje, zamiast pomóc, mogą tylko zaszkodzić ich marce?

Dzwoniłem do szkoły, by otrzymać jakiś komentarz w tej sprawie, ale jest już późne popołudnie, więc mają prawo nie odbierać. O 17:35 na adres mailowy szkoły wysłałem zapytanie o całą sprawę (zrzut poniżej). Ciekawe, co odpowiedzą. Stay tuned.[AKTUALIZACJA] 22.10.14: Sprawa ma swój epilog - szczegóły tutaj.

Źródła: Wajda School

1 komentarz:

  1. To jest przesada, ale fakt zawsze znajdą sie ludzie chcący na wszystkim zarobić.

    http://www.firmokracja.pl

    OdpowiedzUsuń