sobota, 25 października 2014

OBEJRZYJ "AMBITION" - NOWY KRÓTKOMETRAŻOWY FILM TOMKA BAGIŃSKIEGO


Gdy na początku pażdziernika Platige Image opublikowało tajemniczy zwiastun pierwszego aktorskiego filmu w reżyserii Tomka Bagińskiego (Sztuka spadania, Animowana historia polski), wszyscy zastanawiali się, czym tak naprawdę będzie projekt autora nominowanej do Oscara Katedry, w którym zagrał znany z Gry o tron Aidan Gillen. Wczoraj Ambition pokazano w całości i wiemy już, że stanowi on bardzo ciekawie pomyślaną część kampanii informacyjno-promocyjnej misji sondy kosmicznej Rosetta.

Rosetta to projekt Europejskiej Agencji Kosmicznej, który trwa już ponad 10 lat. W sierpniu tego roku wystrzelona ponad dekadę temu sonda w końcu osiągnęła punkt docelowy i weszła na orbitę komety 67P/Czuriumow-Gierasimienko. 12 listopada Rosetta zrobi coś, na co nikt wcześniej się nie porwał - po raz pierwszy w historii spróbuje wylądować na powierzchni komety. Celem misji jest pobranie próbek, które pozwolą dowiedzieć się, ile prawdy jest w hipotezie jakoby życie na Ziemi powstało w wyniku upadku komety.


Film Bagińskiego to krótki metraż, który z perspektywy dalekiej przyszłości, stara się pokazać, jak wielkie znaczenie mają tego typu ambitne projekty dla rozwoju społeczeństw. Oprócz Gillena w Ambition oglądamy młodą brytyjską aktorkę Aisling Franciosi znaną z serialu The Fall. Scenariusz współtworzył Jacek Dukaj, a całość na Islandii sfotografował Wojciech Zieliński.

Film poniżej - dajcie znać, czy się podoba.Źródła: YouTube, Ambition Film, Nature

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz