piątek, 31 października 2014

FIRE AND STONE - KOMIKSOWY CROSSOVER DLA FANÓW OBCEGO, PREDATORA I PROMETEUSZA


Minęły ponad dwa lata, a ja nadal nie mogę dojść do siebie po tej pięknej porażce, jaką był Prometeusz (recenzja tutaj). Powrót Ridleya Scotta do uniwersum Obcego zamiast dać satysfakcję, w fanach pogłębił tylko niedosyt po filmach serii Alien Vs. Predator. Jednak pomysły zaprezentowane w tym ostatnim wybryku Scotta okazały się na tyle frapujące, że siągnąłem po komisową serię Fire and Stone, którą od kilku miesięcy wydaje Dark Horse Comics, a której akcja dzieje się po wydarzeniach Prometeusza.


Fire and Stone to komiksowy crossover pomiędzy wydawanymi przez Dark Horse seriami Aliens, Predator i Alien Vs. Predator. Ostatnim komponentem tej rozpisanej na cztery tytuły historii jest właśnie Prometheus, który przy okazji tego crossoveru debiutuje jako seria. W ramach Fire and Stone ukażą się cztery odcinki każdej serii, czyli czeka nas aż 16 zeszytów połączonych ze sobą wspólnymi wątkami rozgrywającymi się na dwóch księżycach LV-223 (to ten z Prometeusza) i LV-426 (miejsce akcji Obcego). Na tę chwilę jesteśmy już po sześciu odcinkach (po jednym z każdego tytułu za wyjątkiem Prometheusa i Aliens, które mają już po dwa) i przedstawiane tam historie może dupy i nie urywają, ale ciekawie wpisują się w kanon tego uniwersum, z szacunkiem podchodząc do tego, co już wcześniej zostało opowiedziane o tym świecie (czego o filmie Scotta nie można było powiedzieć). 

Fajne jest to, że jeżeli niestraszna nam bariera językowa, nie musimy czekać nie wiadomo ile lat, aż jakiś polski wydawca zbierze to wszystko razem i wypuści na polski rynek w twardej okładce, każąc sobie zapłacić pierdyliard złotych - wydane zeszyty można przeczytać już teraz w wersji cyfrowej. Poszczególne tytuły w cenach od $2 do $4 są do nabycia w sklepie Dark Horse Comics.

Dwudziestodwustronicowy darmowy sampler całego crossoveru znajdziecie tutaj, a poniżej zwiastun, w którym scenarzyści serii Prometheus mówią, czego fani mogą spodziewać się po Fire and Stone.


Scenariusz Fire and StonePaul TobinChris RobersonChris SebelaJoshua Williamson
Rysownicy Fire and StoneJuan FerreryaPatric ReynoldsAriel OlivettiChris Mooneyham
Grafika reklamowa: Dave PalumboŹródła: Dark Horse Comics

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz